Hořák na plazmové řezání – přesné a rychlé zařízení

Date:

Řezání plazmou je oblíbené v mnoha různých oblastech. Je totiž rychlé, přesné a nabízí kvalitní řez. Zdroj energie, hořák na plazmové řezání a zdroj vzduchu – to je vše, co pro plazmové řezání budete potřebovat.

Plazmová řezačka

Abyste mohli řezat plazmou, budete potřebovat spolehlivý zdroj energie a kvalitní hořák na plazmové řezání. Dále pak také přívod vzduchu, zpravidla jde o kompresor. Zdroj energie produkuje stejnosměrný proud, přičemž na výstupu zařízení produkuje napětí až 400 V a proud 25 až 125 A. Z hořáku je vyfukována plazma. Jde o ionizovaný plyn, který dosahuje teploty kolem 20 000 °C a hořákem prochází ve velmi vysoké rychlosti. Právě to umožňuje rychlé a precizní dělení materiálů.

zdroj: https://pixabay.com/

Výhody řezání plazmou

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod ve srovnání s dalšími metodami dělení materiálů. Plazmové řezání má široké využití, hodí se totiž pro dělení všech kovových materiálů. Mezi hlavní výhody patří vysoká řezná rychlost. Ovšem významný je také minimální přenos tepla do materiálu, snižuje se tak počet deformací. Obsluha plazmové řezačky je navíc relativně jednoduchá. S touto metodou si tedy poradí i začátečníci, přičemž výsledky jsou skvělé.

Stlačený vzduch

Jednou z velkých výhod plazmové řezačky je, že využívá stlačený vzduch. Provozní náklady tak lze snížit, jelikož nemusíte nakupovat speciální plyny. Potřebovat budete pouze kompresor, některé řezačky ho mají zabudovaný. Je však důležité dbát na kvalitu přiváděného vzduchu, proto se vyplatí pořídit odlučovač olejů. Chráníte tak hořák před poškozením. Případně může plazmová řezačka využívat dusík, argon, kyslík či jejich směsi, ovšem není to nutností. Pro hobby použití zcela postačí stlačený vzduch.

Plazmové řezání je oblíbené napříč různými oblastmi. Oproti jiným metodám je rychlejší, přesnější, přičemž nabídne kvalitní řez.

Previous articleŠperky z aragonitu
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Šperky z aragonitu

Mezi velmi oblíbené šperkařské kameny patří pro svůj velmi...

Kde se vzal diamantový prsten?

Podle záznamů požádal o ruku s diamantovým zásnubním prstenem...

Jak utišit plačící dítě? Patnáct praktických rad, které mohou pomoci

Pláč je v životě každého miminka jediným způsobem, jak...

Psycholožka: Takový stav jsme po dlouhé generace nezažili. Nikdo neví, co se vyplaví

Od začátku tohoto týdne je přerušeno vyučování ve všech...