Šperky z aragonitu

Date:

Mezi velmi oblíbené šperkařské kameny patří pro svůj velmi variabilní vzhled také minerál aragonit. Ve šperkařství se využívá převážně tromlovaný aragonit označovaný jako onyx, který je k dostání v několika specifických odrůdách.

Aragonit je z chemického hlediska uhličitan vápenatý s odlišnou krystalickou strukturou, jeho podoba (zejména po vyleštění) je však velmi blízká mramoru, poskytuje ovšem větší barevné spektrum.

Z kamene je možné vyrobit celou řadu různých předmětů, od valounků a korálků pro klasickou bižuterii z přírodních kamenů, až po sošky nebo polodrahokamy do dražších šperků.

Výhodou aragonitu je vedle jeho barevné škály také jednoduché opracování, a hlavně vrstvená kresba, kterou krystaly vytváří.

Jedná se o vějířkovité vrstvy různých barev (modré, růžové, žluté, zelené, červené, zlaté a hnědé či jejich kombinace od průhledných až po mléčné), které se velmi dobře osazují především do drahých kovů s bílým leskem (bílé zlato, stříbro).

Chcete se dozvědět více o fascinujících tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace. Můžete si například přečíst o Sinsay nebo Mohito, předních módních firmách.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak zvýšit prodej z webu pomocí analýzy webu, klíčových slov a linkbuildingu

Prodej z webu je pro mnoho firem klíčovým faktorem...

Sezóna párty stanů je v plném proudu: Jak dlouho trvá zajištění stanu?

Chcete si pronajmout na důležitou akci párty stan? Samozřejmě...

Trénované svaly prodlužují aktivní život

Svaly tvoří 40 % naší tělesné hmotnosti, za předpokladu,...

Některé ženy to s muži umí

Některé ženy působí na muže jako magnet. Stačí, když...