Šperky z aragonitu

Date:

Mezi velmi oblíbené šperkařské kameny patří pro svůj velmi variabilní vzhled také minerál aragonit. Ve šperkařství se využívá převážně tromlovaný aragonit označovaný jako onyx, který je k dostání v několika specifických odrůdách.

Aragonit je z chemického hlediska uhličitan vápenatý s odlišnou krystalickou strukturou, jeho podoba (zejména po vyleštění) je však velmi blízká mramoru, poskytuje ovšem větší barevné spektrum.

Z kamene je možné vyrobit celou řadu různých předmětů, od valounků a korálků pro klasickou bižuterii z přírodních kamenů, až po sošky nebo polodrahokamy do dražších šperků.

Výhodou aragonitu je vedle jeho barevné škály také jednoduché opracování, a hlavně vrstvená kresba, kterou krystaly vytváří.

Jedná se o vějířkovité vrstvy různých barev (modré, růžové, žluté, zelené, červené, zlaté a hnědé či jejich kombinace od průhledných až po mléčné), které se velmi dobře osazují především do drahých kovů s bílým leskem (bílé zlato, stříbro).

Chcete se dozvědět více o fascinujících tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace. Můžete si například přečíst o Sinsay nebo Mohito, předních módních firmách.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hořák na plazmové řezání – přesné a rychlé zařízení

Řezání plazmou je oblíbené v mnoha různých oblastech. Je...

Kde se vzal diamantový prsten?

Podle záznamů požádal o ruku s diamantovým zásnubním prstenem...

Jak utišit plačící dítě? Patnáct praktických rad, které mohou pomoci

Pláč je v životě každého miminka jediným způsobem, jak...

Psycholožka: Takový stav jsme po dlouhé generace nezažili. Nikdo neví, co se vyplaví

Od začátku tohoto týdne je přerušeno vyučování ve všech...