Kde se vzal diamantový prsten?

Date:

Podle záznamů požádal o ruku s diamantovým zásnubním prstenem poprvé Marii Burgundskou arcivévoda Maxmilián Rakouský v roce 1477.

Prsten obsahoval podlouhlé broušené diamanty zasazené do tvaru písmene „M“. Tím se mezi evropskou šlechtou a aristokracií rozšířil trend diamantových prstenů.

Ve viktoriánské éře (20. června 1837 – 22. ledna 1901) byly oblíbené zdobené zásnubní prsteny s kombinací diamantů a jiných drahých kamenů, drahých kovů a smaltů.

Tyto prsteny byly často zhotovovány ve tvaru květin a říkalo se jim „posy rings“. V edwardiánské éře (1901-1910) dávaly nevěsty stále přednost zásnubním prstenům s kombinací diamantů a jiných drahokamů, ale ve filigránovém zasazení.

Ve skutečnosti se zásnubní prsteny s diamanty staly tak populární až v roce 1947, kdy společnost De Beers, největší diamantová společnost v dějinách světa, zahájila reklamní kampaň. 

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hořák na plazmové řezání – přesné a rychlé zařízení

Řezání plazmou je oblíbené v mnoha různých oblastech. Je...

Šperky z aragonitu

Mezi velmi oblíbené šperkařské kameny patří pro svůj velmi...

Jak utišit plačící dítě? Patnáct praktických rad, které mohou pomoci

Pláč je v životě každého miminka jediným způsobem, jak...

Psycholožka: Takový stav jsme po dlouhé generace nezažili. Nikdo neví, co se vyplaví

Od začátku tohoto týdne je přerušeno vyučování ve všech...